Su Deposu Temizliğinin Önemi

Su Deposu Temizliğinin Önemi

Su deposu, binalarda su depolamak amacı ile kullanılan materyallerdir. Suyun canlıların hayatındaki önemi düşünüldüğünde depolandığı alanında ne denli temiz tutulması gerektiği anlaşılabilmektedir. Bu bina ve konutlarda yaşayan kişilerin dişlerini fırçaladıkları, meyve ve sebzeleri yıkadıkları, hatta duş aldıkları su dahi su depolarında depolanan ve binalara aktarılan sulardan gelmektedir. Bu nedenle tıpkı kişisel temizliğimize özen gösterdiğimiz gibi su depolarının temizliğine de ekstra özen gösterilmektedir. Su deposunun nasıl temizlenmesi gerektiğinden bahsetmeden önce su deposundan kısa bir şekilde bahsetmek gerekmektedir.

Su deposu, devlet dairesi, hastane, okul, yurt, otel ya da özel kurumlarda su basıncının düştüğü anlarda kullanmak üzere bulundurulan bir depolama çeşididir. Su depoları zemin katlarda, kapıcı dairelerinde, kömürlüklerde ya da bahçelerde toprağa gömülü bir şekilde bulundurulabilmektedir.

Su Deposu Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su depolarının temizliğinin periyodik bir şekilde tapılması gerekmektedir. Su depolarında biriken pas, kir ve tortuların çeşitli temizlik yöntemleri ile 3 ya da 6 aylık periyotlar ile temizlenmesi yeterli olacaktır. Bu doğrultuda su depolarının temizliğine başlanmadan önce depoda bulunan suyun boşaltılması gerekir. Depoda bulunan su boşaltıldıktan sonra deterjan ve fırça kullanılarak depo da biriken her türlü kir ve tortu deponun yüzeyine herhangi bir hasar vermeden temizlenmelidir. Deterjanlama ve fırçalama işleminden sonra depo tazyikli su ile yıkanmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta deterjanın temizlendiğinden emin olmalısınız. Depoda en ufak bir deterjan kalıntısının bulunması insan sağlığı için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Depoyu temizlenme işlemi bittikten sonra tekrar su ile doldurarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Su Depolarında Polde Kalitesi ile Güvendesiniz

Polde, su depolarında en güvenilir ve en kaliteli ürünleri müşterilerine sunan bir firmadır. Kurulduğu günden bugüne su deposu alanında insan sağlığını ön planda tutarak kaliteli depolar üreten Polde, bu alanda sahip olduğu tecrübe ile su deposu ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyor. Eğer sizin de su depolarına ihtiyacınız varsa bu depolara Polde kalitesi ile ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su Deposu Temizliğinin Önemi
Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

İLETİŞİM