Su Deposu Nedir? Su Deposu Neden Önemlidir?

Su deposu, değişik şart ve imkânlara uyum sağlamak ve daha sonra kullanmak amacı ile suyu muhafaza etmek için insanlar tarafından üretilmiş bir üründür. İnsan yaşamında önemli olan suyun sağlıklı ve temiz muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Bu nedenle de su depolarının sağlık ve kalite standartlarına uygun olması oldukça önemlidir. Hijyen koşullarına uygun olmayan şartlarda suyu muhafaza eden su depoları insan yaşamını doğrudan tehdit eder. Bir deponun 10larca kişiye su sağlıyor olması hastalıkların hızlıca yayılmasına neden olabilmektedir. İnsanlar, su deposu alırken söz konusu riski göz önünde bulundurmalı ve depoları sadece görsel ve boyutsal anlamda değerlendirmemelidir.

Başıboş hayvanların sağlıklı beslenmesine vesile olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk geri kalan suluk ve mamalıkların köyler bölgesinde belirlenen diğer noktalara yerleştirilerek besleme noktalarının sayısının 100’e ulaşacağını söyledi. ayvanları Doğal Ortamda Yaşatma Derneği (HAYDOY) yetkilileri de Pendik Belediyesine teşekkür ederek; “ Hiçbir belediye başıboş hayvanlar konusunda bu kadar hassas olmadı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Su Deposu Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların değişik ihtiyaçlarına göre pek çok depo çeşidi bulunmaktadır. Kısaca ifade etmek gerekirse; beton, paslanmaz çelik, polyester ve polietilen olmak üzere pek çok depo çeşidi bulunmaktadır. Sayılan depo çeşitleri karşılaştırıldığında günümüzde sıkça kullanılmaya başlanan polyester ve polietilen su depolarıdır. Söz konusu depoların tercih edilmesinde pek çok neden vardır. Polyester ve polietilen su depolarının tercih edilme sebeplerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • İki depo çeşidi de sağlık problemlerine sebebiyet vermeyecek ham maddeden üretilmektedir.
 • Diğer depolarla karşılaştırıldıklarında yosunlaşma ve bakteri üretme oranları yok denecek kadar azdır.
 • İç temizliğin yapılması oldukça basit ve hızlıdır.
 • Donma gibi risklere karşı tam koruma sağlar.
 • Dayanıklı ve esnek yapıları sayesinde kırılma, çatlama gibi durumlara karşı dayanıklıdır.
 • Talebe göre istenen boyutlarda üretilebilmektedir.

 • Polyester ve polietilen su depoları diğer depolara göre daha avantajlı olsa da ikisi arasında da bir takım farklar bulunmaktadır. Ancak bu farklar kalite ve sağlık konusundan ziyade kullanım ile alakalı durumlarla ilgilidir

  Su Deposu Polde’den Alınır!

  Su hayatımızı idame ettirilebilmemiz için en gerekli sıvılardan bir tanesidir. Sağlığımız için oldukça önemli olan suyun muhafaza edildiği su deposu da oldukça önemlidir. Su deponuzu seçerken aceleci davranıp yanlış karar vermemelisiniz. Polde Plastik’in yıllara dayanan deneyimine güvenmeli ve bizi tercih ederken en kaliteli şartlarda suyunuzu muhafaza edeceğiniz yüksek teknoloji ürünü su deponuzu satın alabilirsiniz. Polyester veya polietilen su deposu satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Su Deposu Nedir? Su Deposu Neden Önemlidir?
  Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

  İLETİŞİM