Su Deposu Kullanırken Yapılan Hatalar

Su Deposu

Kullanırken Yapılan Hatalar
Su deposuları, insan hayatının en önemli kaynağı olan suyun muhafaza edilmesi için üretilen oldukça önemli bir malzemedir. Genellikle polyester ve polietilen gibi plastik benzeri malzemelerden üretilen su depolarının sağlıklı olmayan başka türleri de bulunmaktadır. Ancak su depolarının sağlık standartları gereği belirli koşulları taşıyor olmak zorunda olması su deposu konusunda tercihin polyester ve polietilene kaymasına neden olmuştur. Bu anlamda insanların yaptığı en yaygın hatalar sağlık koşulları gereği uygun olmayan depolarda suyun muhafaza edilmeye çalışılmasıdır. Söz konusu durum insan sağlığını riske attığı gibi salgın hastalıkların kısa sürede yayılmasına da zemin hazırlar. Bu nedenle Sağlık Bakanlığı’nca onaylanmayan bir deponun su vb. unsurlar için kullanılması sakıncalıdır.
Su Deposu Kullanırken Dikkat Edilecekler
Su deposu insanlar için suyun saklandığı sıradan bir ürün olsa da su depolarının önemi tahmin edilenden oldukça fazladır. Sağlık konusunda kısa sürede yol açacağı felaketlerden dolayı su deposunda en doğru tercihin yapılması ve kullanım şartlarına uyulması gerekir. Bu kapsamda;

Su Depoları

  • Su deposunun üzerine yerleştirildiği zemin tamamen düz ve pürüzsüz olmalıdır.
  • Depo yumuşak zeminden ziyade sert ve esnemeyen bir zemine konumlandırılmalıdır.
  • Deponun altına devrilmeye yol açabilecek palet ve takoz gibi ürünler yerleştirilmemelidir.
  • Su deposuları, su depolama dışında başka amaçlarla kullanılmamalıdır.
  • Su depoları 6 aylık periyotlarda temizlenmelidir.
  • Su deposunun içinde muhafaza edilecek suyun sıcaklığı maksimum 50 derece olmalıdır.
  • Depo tesisatı doğru bir şekilde uzmanlarca yapılmalıdır.
  • Depo ile ilgili karşılaşılan sorunlarda Polde ile doğrudan iletişim kurulmalıdır.

Su Deposunda İşinizi Şansa Bırakmayın!
Su deposu satın alırken deponun öneminin farkında olmalı ve sadece fiyat odaklı bir alışveriş gerçekleştirmemelisiniz. Su depolarında düşük fiyatın bazen sağlıksız ürünlerin satın alınmasına neden olduğu anlayışından hareket ederek kalite konusunda da yeterli araştırmayı yapmalısınız. Bu anlamda Polde Plastik ürünlerini terci ederek hem uygun fiyat hem de kaliteden faydalanabilirsiniz. Türkiye'nin önder su deposu üreticisi olan Polde kurulduğu ilk günden bugüne sunduğu hizmetlerle daima sektörünün lideri olmuştur. Siz de Polde’yi tercih ederek işinizi sağlama alabilirsiniz.

Su Deposu Kullanırken Yapılan Hatalar
Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

İLETİŞİM