Su Deposu Çeşitleri Nelerdir ?

Su deposu çeşitleri, insanların ihtiyaçlarına göre su basıncının düşük olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Genel olarak hastaneler, okullar, oteller, yurtlar, devlet dairelerinde, büyük apartmanlarda kullanılır. Suyu kullanmak için depolayan kaplara verilen isim olan su deposununda çeşitleri vardır. Su deposu çeşitleri sıralaması şu şekilde verilebilir.

Polyester su deposu

Çeşitli şekillerde olan polyester su deposu kapalı ve açık alanlarda kullanılır ve uzun ömürlüdür. Montajı kolay olan bu su deposu plastik su depoları kategorisine girer.

Polietilen su deposu

Ekonomik ve uzun ömürlü olan bu depo çeşidi darbelere karşı dayanıklı olup çürümez parçalanmaz ve bozulmazdır. Düşük yoğunlukta olduğu için esnektir.

Metal su depoları

Kullanım açısında uzun ömürlü olan metal su depolarının açık alanda kullanılması genelde önerilmez. İç izolasyona ihtiyacı vardır. Kaza olması durumunda tamiratı kolay olup kolay kolay deforme yapmamaktadır.

Modüler su deposu

Kısa sürede kurulumu yapılabilen depolar pürüzsüz ve kaygan bir yüzeye sahiptir. İyi bir şekilde yapılmış zemin yüzeyin üzerine kurulmaktadır. Temizliği diğer depolara göre zor ve uğraşlıdır.

Beton su depoları

İzolasyon ve yalıtımı yapılmadan kullanımı zor olan Beton su depoları, deprem ve yol çalışmalarından da kolayca etkilenir.

Fayans su depoları

Ekonomik açıdan pahalı olan Fayans su depoları, bakımları yapılmasıyla oldukça kullanılabilir su depolarıdır. En çok tercih edilen su deposu çeşitleri Polyester su deposu ve Polietilen su deposudur. Bu iki deponun tercih edilme sebepleri şunlardır.

- İki depo çeşidi de sağlık açısından uygundur.
- Temizlemesi kolaydır.
- Dayanıklı ve esnek yapıları sayesinde kırılması engellenir.
- Ekonomik ve uzun ömürlüdürler.

NEDEN POLDE SU DEPOSU ÇEŞİTLERİ ALINMALIDIR?


Üretilen malzemelerin ham maddesi sağlık açısından önemlidir. Üretilen depoların temizliği oldukça kolaydır. Donma gibi risklere karşı tam korumalıdır. Dayanıklı ve esnek yapıları vardır. Bu yapılar sayesinde kırılma ve çatlama gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Üç katlı su deposu, iki katlı su deposu, tek katlı su deposu, yerinde montaj su deposu olmak üzere sizlere istediğiniz boyutta su deposu çeşitleri ile hizmet vermekteyiz.

Su Deposu Çeşitleri Nelerdir ?
Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

İLETİŞİM