Su Deposu Bilgi

Su Deposu

Su deposu suyun koyulduğu tankerlere denir. Su kesintileri gibi durumunda içlerindeki mevcut suyu kullanmayı sağlayan, hijyenik koşullarda muhafaza edilmesini sağlayan, depolayan tankere denmektedir. Su yaşam için en gerekli kaynak olup saklanması, korunması oldukça önemlidir. Tankın kalitesi ve temizliği hayati önem taşımaktadır. Temizliği yapılmamış tanklar sağlık açısından tehlikeli bir hal alabilmektedir. Kullanılacak alana, kaliteye göre su deposu çeşidi değişmektedir. En çok hastaneler, okullar, oteller, yurtlar, devlet daireleri, özel sağlık kuruluşları, yüksek binalar, su basıncının düşük olduğu binalarda kullanılmaktadır.  Tank sayesinde çok sayıda insana su taşınmaktadır. Bu bakımından hastalıkların hızlı yayılmasına da sebep olabilmektedir. Tankın temizliğine dikkat edilmemesi halinde salgın hastalıkların ortaya çıkması da olağan durumlar arasındadır. Bu deponun çeşitlerine bakılarak temizliğinin yapılması ise daha sağlıklı olmaktadır.
Yılda en az 1 defa tankın içindeki suyun tamamen boşaltılarak temizlenmesiyle su deposu temizliği sağlanmaktadır. Bunun dışında tankta bulunan suyun belirli sürelerde kontrol edilmesi gerekmektedir. Suyun tadının, kokusun, renginin değişmesi gibi durumlarda 1 yılın dolması beklenmemeli tank kontrol edilerek tankın temizliği yapılmalıdır.
Su kesintisi gibi sıkıntılarda kullanılan bu depoların insanların ihtiyaç ve isteklerine göre çeşitleri değişmektedir. Su deposu yani su deposu çeşitleri; polyester su deposu, polietilen su deposu, metal su depoları, modüler su deposu, beton su depoları ve fayans su depolarıdır.
En çok tercih edilen; su deposu çeşitleri Polyester su deposu ve Polietilen su deposudur. Bu iki deponun tercih edilme sebepleri şunlardır.
-              Dayanıklı ve esnek yapıları sayesinde kırılması engellenir.
-              Temizlemesi kolaydır.
-              İki depo çeşidi de sağlık açısından uygundur.
-              Ekonomik açıdan uygundur ve uzun ömürlüdür.

İstediğiniz Su Deposu POLDE'de
POLDE;nin ürettiği tankların temizliği oldukça kolaydır. Dayanıklı ve esnek yapıları vardır. Donma gibi risklere karşı tam korumalıdır. Bu yapılar sayesinde kırılma ve çatlama gibi durumlara karşı dayanıklıdır. Üç katlı su deposu, iki katlı su deposu, tek katlı su deposu, yerinde montaj su deposu olmak üzere sizlere istediğiniz boyutta depolar ile hizmet vermekteyiz. Su deposu kalitesi oldukça önemlidir tankın üretilen malzemelerinde ham maddesi sağlık açısından oldukça önemlidir.

polyester su deposu

su deposu

polietilen su deposu

Su Deposu Bilgi
Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

İLETİŞİM