Sokak Hayvanları İçin Suluk ve Yemlik Projesi

Köyler bölgesinde sahipsiz hayvanlar için oluşturulan besleme noktalarının sayısını 100’e çıkaran Pendik Belediyesi, her birini de yenileyerek sağlıklı malzemelerden üretilen suluk ve mamalıklar yerleştirmeye başladı.

Ormanlık alanlardaki sahipsiz hayvanların beslenmesi için 100’er adet yeni suluk ve mamalık hazırlayan Pendik Belediyesi, bunları yerleştirmek için de numaralandırdığı sabit besleme noktaları oluşturdu. İlk olarak Kurnaköy’den başlayan uygulamayla yeni suluk ve mamalıkla donatılan 5 adet besleme noktası hizmete girdi. Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, gönüllüler ve yerel hayvan koruma görevlilerinin birlikte kullanıma açtığı besleme noktaları, hem modern hem de daha sağlıklı bir ortam oluşturuyor. Daha önce beton suluklara ve geçici kaplara dökülen su yemekler, artık hem sayısı arttırılan hem de sabit noktalara yerleştirilen sağlıklı malzemelere koyulacak.

Pendik Belediyesine teşekkür

Başıboş hayvanların sağlıklı beslenmesine vesile olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk geri kalan suluk ve mamalıkların köyler bölgesinde belirlenen diğer noktalara yerleştirilerek besleme noktalarının sayısının 100’e ulaşacağını söyledi. ayvanları Doğal Ortamda Yaşatma Derneği (HAYDOY) yetkilileri de Pendik Belediyesine teşekkür ederek; “ Hiçbir belediye başıboş hayvanlar konusunda bu kadar hassas olmadı. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

Haftanın 6 günü besleme

Pendik Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi ekipleri, pazar günleri hariç haftanın diğer günleri kuru mama, bayat ekmek ve işletmelerden toplanarak ayıklanmış artık yemekleri köyler bölgesindeki hayvanların beslenmesi için dağıtıyor. Ayrıca haftanın üç günü tankerle suluklar doldurulurken,15 günde bir de temizliği yapılıyor.

Sokak Hayvanları İçin Suluk ve Yemlik Projesi
Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

İLETİŞİM