Polietilen Su Depoları Nedir ?

Polietilen su depoları, UV stabilizanlı, geri dönüşüme uygun, alçak yoğunlukta polietilen maddesinden üretilen sağlıklı depolardır. Günümüzde değişik amaçlarla kullanılan polietilen ham maddesi yüksek hijyen standartları sağlaması ve suyu ilk günkü gibi kaliteli muhafaza etmesi sebebiyle en çok su deposu olarak tercih edilmektedir. Polietilen su depolarının bu özelliğinin yanı sıra içyapısının oldukça pürüzsüz olması iç ortamda oluşabilecek yosun vb. yapıların oluşum riskini minimuma indirmektedir. Kullanıcı taleplerine bağlı olarak değişik boyutlarda üretilen polietilen su depoları her ortama ve şarta uyum sağlayabilecek yapıdadır.

Polietilen Su Depoları Çeşitleri

Polietilen su depoları istenen boyut ve hacimde üretilebilecek depo çeşididir. Değişik kullanıcı isteklerine bağlı olarak üretilen polietilen su depolarında 3 temel çeşit bulunmaktadır. Bunlar; Tek Katlı Polietilen Su Deposu, İki Katlı Polietilen Su Deposu ve Üç Katlı Polietilen Su Deposu’dur.

Tek Katlı Polietilen Su Deposu: Bu su deposu çeşidi dış yüzeyin daha ince olduğu ve daha hassas olarak kabul edilen depo çeşididir. Dış katmanda kullanılan polietilen malzemesinin tek katlı olması deponun saydam yapıda olmasını sağlamaktadır. Dik ve Yatay modellerde üretilen tek katlı polietilen su deposu, 100-20.000 litre arasında her boyutta üretilebilir.

İki Katlı Polietilen Su Deposu: Tek katlı modele göre daha dayanıklı ve sert bir yapıda olan bu modelin tek farkı kullanılan polietilenin daha fazla olmasıdır. Tıpkı tek katlı polietilen su deposu gibi dikey ve yatay modellerde üretilebilen İki katlı polietilen su deposu 200-20.000 litre arasında her boyutta üretilebilir.

Üç Katlı Polietilen Su Deposu: Diğer iki modele göre en sert ve dayanıklı modeldir. Üç katlı polietilen su deposunun diğer polietilen su depolarından farkı 500-3000 litre arasındaki boyutlarda üretilebiliyor olmasıdır.

Polietilen Su Depolarının Özellikleri

Polde Plastik’in 20 yılı aşan deneyim ve tecrübesi ile üretilen polietilen su depoları hem fiyat hem de kalite açısından oldukça avantaj sağlayan ürünlerdir. Bunun yanında pek çok avantajı bulunan bu ürünlerin özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Şişirme teknolojisi olarak biline blow molding ile üretilmektedir.
 • Polde Plastik tarafından üretine polietilen su depoları TC Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.
 • UV stabilizanlı hammadde kullanımı sayesinde güneş ışınlarından tam koruma sağlar.
 • Polde Plastik polietilen su depoları imalat hatalarına karşı 5 yıl garantilidir.
 • Polde Plastik’in kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile ürettiği polietilen su depoları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

  Polietilen Su Depoları Nedir ?
  Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

  İLETİŞİM