Polietilen Su Depoları

Polietilen su depoları


Polietilen su depoları, sonradan kullanılmak üzere muhafaza edilen su deposu çeşitlerinden biridir. Polietilen beyaz polimerik etilenin yüksek ısı ve basınca maruz bırakılarak sıkıştırılmış ve böylece bulunmuştur. Kalın ve uzun ömre sahip olmasından kaynaklı olarak günümüzde su depolarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Dış tabanı konusunda yıpranma, ezilme, delinme gibi kazaların hemen gerçekleşmeyeceğinin güvenini bilmekteyiz. Polietilen su deposu birçok alanda farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Tatsız ve kokusuz olması polietileni tercih edilen plastik olarak karşımıza çıkartmaktadır.


Polietilen Su Deposu Özellikleri

  • Su ve nem emme de oldukça iyidir.
  • Birden fazla sektörde kullanılabilmektedir.
  • Gıdaya zarar vermez, elverişlidir.
  • Düşük ağırlık bakımından ekonomiktir.
  • Uzun vadeli çalışmada dayanıklıdır.
  • Kolay işlenme özelliğine sahiptir.
  • Şişirme teknolojisi ile şişirilerek üretilmektedir.

 Hayatımızın en büyük ihtiyaçlarından biri olan su, temiz polietilen su depoları daha temiz ve güvenilir olarak kullanılmaktadır. Su deposu oldukça önemli bir üründür. Budan dolayı tercih edeceğimiz ürünün sağlığımıza da zarar vermemesi önemli diğer ayrıntılardandır. Seçeceğimiz su deposundaki özellikler bizi her zaman yakından ilgilendirmektedir.


Polietilen Su Deposu Çeşitleri


Tek Katlı Polietilen Su Deposu: Dış kısmının daha ince olduğu ve daha hassas olarak üretilen depo türüdür. Dış katmanı ince olmasından kaynaklı olarak üretilmesinden dolayı depo saydam görünümdedir. Farklı dış görünümüne sahiptir. Yatay ve dik olarak üretim yapılmaktadır.100-20.000 litre arası üretim gerçekleştirilmektedir.
İki Katlı Polietilen Su Deposu: Kullanılan maddenin daha fazla olması sebebiyle kalın bir dokuya sahiptir. Bu özelliği dış etkenlere karşı daha sağlam ve kullanıma daha açıktır. Yatay ve dikey olarak üretimi gerçekleştirilmektedir. 200 ile 20.000 litre arası kapasiteli üretimi yapılır.
Üç Katlı Polietilen Su Deposu: Katmanın üç katlı olmasından kaynaklı olarak en sert ve en kalın su deposudur. Boyut açısından oldukça büyüktür. 500 ile 3000 litre arası üretimi yapılmaktadır.
Geri dönüşüme uygun olarak tasarlanan su depolarıdır. Sağlık açısından insanlar yönünden her zaman kullanılır ve birinci sırada tercih edilmektedir. Kullanıcıların istek ve arzuları göz önünde bulundurularak polietilen su depoları üretilmektedir.

Polietilen Su Depoları
Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız.

İLETİŞİM